Alert-info: voor álle reizigers PCR-test verplicht!
Frankrijk doet een uiterste poging een derde ‘confinement’ (lockdown) te voorkomen. Op zijn persconferentie vrijdagavond kondigde premier Jean Castex daarom nieuwe maatregelen aan.
Zijn belangrijkste mededeling: vanaf zondag 00.00 uur geen toegang tot Frankrijk zonder een negatieve PCR-test. Was al zo voor lucht- en bootreizigers, nu dus ook voor automobilisten, auto-inzittenden en treinpassagiers. Dit geldt inclusief voor reizigers uit EU-landen.
Wie Frankrijk wil verlaten moet ook zo’n test hebben laten doen, al naar gelang de regels van het land waarheen gereisd wordt. Voor de Franse overzeese gebiedsdelen geldt hoe dan ook een verlichte PCR-test als je uit Frankrijk komt.
Voor reizigers van buiten de EU gaat de grens helemaal dicht.
Verder moeten vanaf zondag de winkelcentra met een oppervlakte van meer dan 20.000 m2 dicht, met uitzondering van de winkels die levensmiddelen verkopen.
Vanmiddag méér.
Deel dit artikel
Meer inspiratie?
Dan hebben we een suggestie! Lees Côte & Provence magazine 4x per jaar met een eigen abonnement en ontvang een prachtig Frankrijkboek, of koop de actuele editie die nu in de winkel ligt.