BONJOUR

Welkom op onze vernieuwde site

Met deze website zijn Côte & Provence en Kijk, Zuid-Frankrijk! samengevoegd. We werken nog aan het overzetten van informatie en het toevoegen van functies. In de loop van dit najaar is alles afgerond en inspireren we je nog uitgebreider over Zuid-Frankrijk. Nog even geduld!

Team Côte & Provence

Monaco

De wijnkelder van Monaco

Zo maar even een weetje. Niet van enig belang hoor, maar hét geheim van het vorstendommetje is dus de wijnkelder onder het fameuze Hôtel de Paris. Op een oppervlakte van 1.500 m2 liggen daar 350.000 flessen, geen tikfout. De kelder is in 1874 aangelegd in opdracht van Marie Blanc, toen de echtgenote van de oprichter van Société des Bains de Mer (SBM), François Blanc. Die société heeft zo ongeveer alle voorname hotels én natuurlijk het casino in handen, de prinselijke familie Grimaldi (die van Albert II) is grootaandeelhouder. Aanvankelijk werden er in de kelder alleen flessen gevuld. Dat gebeurde toen nog niet of nauwelijks op châteaux en domaines. Er werd niet alleen wijn gebotteld, maar ook eau-de-vie, cognac, armagnac en noem maar op. Het draait in de cave uiteraard vooral om bouteilles d’exception, met name Prins Albert II verzamelde ze graag. Écht oude flessen worden niet verkocht, ook niet als je bij drie-sterrenchef Alain Ducasse in het hotel dineert; ‘instapmenuutje’ € 240.

Chef-sommelier Patrice Frank

De cave is niet voor het publiek toegankelijk, maar Patrice Frank, chef sommelier, heeft in 10 jaar tijd wel 60 tv-ploegen van over de hele wereld ontvangen.

Meer inspiratie?

Dan hebben we een suggestie! Lees Côte & Provence magazine 4x per jaar met een eigen abonnement en ontvang een prachtig Frankrijkboek, of koop de actuele editie die nu in de winkel ligt.