Kikkererwten in Rougiers

Rougiers (Var, tussen Brignoles en Auriol, aan de D1) met zijn oude kasteel op een heuveltop is beter bekend als de Capitale du pois chiche (Hoofdstad van de Kikkererwt).
Elke tweede zondag van september bruist Rougiers van het leven dankzij het feest rondom deze peulvrucht die helemaal terug van weggeweest is. Komende zondag 14 september 2025 ben je welkom op het kikkererwtenfeest! Wat kun je verwachten? Een gezellige markt met streekproducten, proeverijen, muziek, dans en officiële huldigingen door de lokale broederschap. Er zijn optredens, een kleurrijke optocht van verschillende broederschappen, leuke activiteiten voor kinderen, traditioneel eten en een dorpsbal.
Ook kun je zien hoe vroeger de ‘ventarelles’ werkten – houten machines die gebruikt werden om de kikkererwten te pellen. Kom genieten van de sfeer, de tradities en natuurlijk van de kikkererwten in Rougiers!