Macron over corona: “Nous sommes en guerre” Plus de jongste cijfers
De TV-toespraak van president Macron: hij herhaalde vijf keer dat Frankrijk in oorlog is.
Belangrijkste aankondiging: vanaf midi morgen (dinsdag) huisarrest voor de hele bevolking gedurende minimaal 15 dagen. Boodschappen doen mag, een ‘ommetje’ maken niet. Er zal ‘gehandhaafd’ worden. Bewaar je kassabon voor als je op de terugweg wordt aangehouden.
Tweede ronde gemeenteraadsverkiezingen is uitgesteld.
De buitengrenzen van het ‘Schengen-gebied’ zijn gesloten voor minstens 30 dagen. Dat is een Europees besluit.
De Franse regering reserveert € 300 miljard om de economie te redden, vooral staatsgarantie voor bankleningen.
Er komt een solidariteitsfonds, niemand zal zonder inkomen komen te zitten.
Gratis taxi’s en hotels voor zorgverleners.
Alle voorgenomen hervormingen, waaronder die van de pensioenen, zijn op de lange baan geschoven.
Intussen is het aantal met het coronavirus besmette mensen opgelopen tot 6.633, het aantal dodelijke slachtoffers is gestegen tot 148.
Deel dit artikel
Meer inspiratie?
Dan hebben we een suggestie! Lees Côte & Provence magazine 4x per jaar met een eigen abonnement en ontvang een prachtig Frankrijkboek, of koop de actuele editie die nu in de winkel ligt.