BONJOUR

Welkom op onze vernieuwde site

Met deze website zijn Côte & Provence en Kijk, Zuid-Frankrijk! samengevoegd. We werken nog aan het overzetten van informatie en het toevoegen van functies. Begin oktober is alles afgerond en inspireren we je nog uitgebreider over Zuid-Frankrijk. Nog even geduld!

Team Côte & Provence

Alpes-Maritimes Nieuws

Géén haven bij vliegveld Nice

Er wordt al 40 jaar over gesproken, er zijn studies verricht, aan de werkzaamheden werd zelfs begonnen. Maar het project van een handelshaven in Nice nabij het vliegveld kwam in oktober 1979 stil te liggen nadat slecht weer ervoor zorgde dat steigers instortten en 9 werknemers om het leven kwamen. De laatste jaren werd er opnieuw over gedacht. Na nieuwe studies, op verzoek van ondernemers en bewoners van het al bestaande havenkwartier. Die laatsten ondervinden veel last (luchtvervuiling en geluidshinder) van met name de cruiseschepen en ferries. Volgens burgemeester Estrosi van Nice (Alpes-Maritimes) lopen de eerste voorlopige onderzoeksresultaten zo uiteen dat hij er een punt achter zet. Er komen aan de huidige kades wel laadpunten voor electromotoren van cruiseschepen. Als ze tenminste hebben, zijn ze niet meer aangewezen op hun dieselgeneratoren. De ferries van en naar Corsica krijgen (ook) van die elektromotoren.

Meer inspiratie?

Dan hebben we een suggestie! Lees Côte & Provence magazine 4x per jaar met een eigen abonnement en ontvang een prachtig Frankrijkboek, of koop de actuele editie die nu in de winkel ligt.