BONJOUR

Welkom op onze vernieuwde site

Met deze website zijn Côte & Provence en Kijk, Zuid-Frankrijk! samengevoegd. We werken nog aan het overzetten van informatie en het toevoegen van functies. Begin oktober is alles afgerond en inspireren we je nog uitgebreider over Zuid-Frankrijk. Nog even geduld!

Team Côte & Provence

Agenda

On Country: fotografie van Australië tijdens Les rencontres de la photographie, Arles

Adam Ferguson – Kangaroo

Michael Cook – Grande

7 juli t/m 5 oktober 2025, Église Sainte-Anne (toegang via de trap). Deze tentoonstelling toont werken van diverse kunstenaars, waaronder Tony Albert, David Charles Collins, Ying Ang, Atong Atem, Elisa en Sonja Carmichael, Maree Clarke, Michael Cook, Brenda L Croft, J Davies, Liss Fenwick, Adam Ferguson, Robert Fielding, The Huxleys, Ricky Maynard, Lisa Sorgini, Tace Stevens, wani toaishara, en James Tylor.

‘Land’ verwijst naar de diepe verbondenheid van de inheemse Australiërs met hun omgeving. De term ‘On Country’ benadrukt het gevoel van verantwoordelijkheid en verbondenheid met het land.

De tentoonstelling On Country: Photography from Australia plaatst de praktijk en de relaties van de oorspronkelijke bewoners centraal. Het brengt inheemse en niet-inheemse kunstenaars samen en onderzoekt de relaties tussen land en kolonialisme, gemeenschap en identiteit in het hedendaagse Australië. Het erkent de 60.000 jaar aan verbinding van de oorspronkelijke bevolking met het land en de blijvende impact van kolonisatie.

Fotografie wordt hier gebruikt als een middel om realiteit te vertellen, zelfbeschikking te bevorderen en mogelijke toekomstperspectieven te suggereren, waardoor traditionele machtsdynamieken worden uitgedaagd.

Gaat dat zien!

Bekijk ook de website van Les rencontres de la photographie 2025

Meer inspiratie?

Dan hebben we goed nieuws. Een jaarabonnement kost €33 en voor slechts € 4,50 (portokosten) sturen we je de gids toe!