Recept van de week: Gebakken paddenstoelen

Voor de liefhebbers van de Méditerrane keuken: het is weer vrijdag, dus tijd voor een kersvers recept. Niet echt ingewikkeld en ook met ingrediënten die in Nederland verkrijgbaar zijn, te maken. Zoals al mijn recepten. Meer weten, meer recepten? Klik hier voor mijn kookboeken.
Alle recepten zijn bedoeld voor 4 personen.
Helaas, ik kan het niet ontkennen, het is herfst. En ik zie nu al vreselijk op tegen de winter, die naar mijn idee altíjd te lang duurt. Dat wordt dus weer volop ‘troost-eten’ de komende maanden. Ik knapte bijvoorbeeld al weer aardig op van het lunchhapje dat ik vandaag in elkaar heb gefabriekt. Kon ook eigenlijk niet anders: als ik twee stappen het bos in doe, struikel ik over de paddenstoelen tussen de dode bladeren. Ik raad trouwens niemand zelfpluk aan, tenzij je expert bent of er eentje bij de hand hebt die geen hekel aan je heeft: flink wat giftige soorten paddo’s lijken als twee druppels water op hun eetbare dubbelganger. In geval van twijfel laten staan dus. Al geplukt? Dan naar de pharmacie. De apotheker kent het onderscheid. Nou ja, hij/zij hoort het te weten. Helemaal op zeker spelen? Koop dan gewoon een bakje aansprekende paddo’s bij de supermarkt of de groentenjuwelier. Ik koos voor girolles, maar champignons (de Paris), cêpes of een andere stevige soort kan net zo goed.
Ingrediënten:
600 gram girolles (cantharellen)
3 tenen knoflook
sap van een halve citroen
1 bosje platte peterselie
1/2 eetlepel oregano
olijfolie
klontje boter
zout, zwarte peper uit de molen
Bereiding:
Haal eventuele moddervoetjes van de paddenstoelen en spoel ze af in een vergiet, controleer op achtergebleven ongerechtigheden, en schudt ze droog. Hak grote exemplaren wat kleiner, laat de kleintjes heel.
Pers de halve citroen uit, hak de peterselieblaadjes fijn (steeltjes weggooien). Pel de knoflook en hak de tenen fijn.
Doe een scheut olijfolie en het klontje boter in een ruime koekenpan en laat matig heet worden. Bak de paddensoelen er snel in aan, doe de knofloolk, het citroensap en de oregano erbij en schep alles voorzichtig door elkaar. Laat nog zo’n tien minuten met een deksel op de pan zachtjes stoven. Doe er peper en zout naar smaak bij. Pas vlak voor het opdienen de peterselie er voorzichtig doorroeren. Heel lekker met spaghetti en een goed glas rood.
Deel dit artikel
Meer inspiratie?
Dan hebben we een suggestie! Lees Côte & Provence magazine 4x per jaar met een eigen abonnement en ontvang een prachtig Frankrijkboek, of koop de actuele editie die nu in de winkel ligt.