BONJOUR

Welkom op onze vernieuwde site

Met deze website zijn Côte & Provence en Kijk, Zuid-Frankrijk! samengevoegd. We werken nog aan het overzetten van informatie en het toevoegen van functies. In de loop van dit najaar is alles afgerond en inspireren we je nog uitgebreider over Zuid-Frankrijk. Nog even geduld!

Team Côte & Provence

Agenda

Ze zijn er weer, de Macronnetjes in de Var

Blijkbaar bevalt het officiële presidentiële buitenverblijf Fort Brégançon in Bormes-les-Mimosas (Var) het echtpaar Macron nogal. Na hun zomervakantie vieren Emmanuel en Brigitte nu voor de tweede achtereenvolgende keer kerst aan de Méditerranée. Dinsdagmiddag aangekomen. Volgens het Élysée om uit te rusten én te werken. Het staatshoofd zal zich wel concentreren op zijn tv-toespraak op de 31e, om 20 uur. De kans lijkt gering dat hij daarmee de sociale onrust beteugelt. Voor 6 januari is weer een nationale actiedag aangekondigd. En het lijkt erop dat Marcron zich omringd heeft met minder slimme spindoctors. Zo is zijn ‘gebaar’ dat hij t.z.t. afziet van zijn presidentiële pensioen helemaal verkeerd gevallen. Een ex-bankier die bij Rothschild een paar miljoen heeft gebeurd, kan dat makkelijk doen. Maar voor gewone mensen ligt dat toch iets anders, luidt de felle kritiek op iemand die kennelijk geen idee heeft van de maatschappelijke werkelijkheid in Frankrijk. Er bestaat ook ongenoegen over milieu-minister Élisabeth Borne die voor de kerstvakantie naar Marrakech is gevlogen. De regering had eerder gezegd dat alle ministers zich vanwege de gespannen situatie beschikbaar moesten houden.

Meer inspiratie?

Dan hebben we een suggestie! Lees Côte & Provence magazine 4x per jaar met een eigen abonnement en ontvang een prachtig Frankrijkboek, of koop de actuele editie die nu in de winkel ligt.