De nieuwe Guide Michelin France verschijnt volgende week pas. Al is reeds uitgelekt dat het restaurant van wijlen Paul Bocuse (1926-2018) in Collonges-au-Mont-d’Or (bij Lyon) na 56 jaar zijn derde ster is kwijtgeraakt.
Zoals altijd publiceert Michelin zijn lijst met Bib Gourmand-adressen iets eerder. Zo’n Bib staat voor en betaalbaar eten. Een menu mag maximaal € 34 kosten, in Parijs € 38. In onze regio is een Bib toegekend aan L’Esperluète in de Rue Favorin Arles (Bouches-du-Rhône) en aan Les Dilettants, 1193 Chemin de Saint-Bernard in Vallauris (Var).

Ocean Race Europe in Nice
Amsterdam heeft Sail, Nice heeft de Ocean Race Europe! In het jaar waarin heel Frankrijk in het teken staat van l’Année de la Mer, doet zeilevent ‘The Ocean Race Europe’